Trochę historii

varangian napisał 7 miesięcy temu
Przeglądając polski internet dochodzę do wniosku, że tematyka pasa cnoty ogranicza się u nas w zasadzie do dwóch kategorii: 1) średniowiecznego/renesansowego "wynalazku", mającego uniemożliwić kobiecie zdradę oraz 2) współczesnej seks-zabawki. Całkowicie pomijany jest natomiast okres XIX i początku XX wieku, będący swoistą "złotą erą" pasów cnoty i im podobnych środków, stosowanych jednak nie w celu uniemożliwienia zdrady, lecz przeciwdziałania masturbacji u osób płci obojga. Dlatego planuję wrzucać w tym wątku różnego rodzaju materiały z tej epoki. Niestety, z oczywistych względów, będą to materiały obcojęzyczne. Na początek kilka ciekawych amerykańskich patentów z lat 1906-1932. [attachment=379][attachment=380][attachment=381][attachment=382][attachment=383] [hr] Dalsze patenty: [attachment=384][attachment=385][attachment=386] [hr] Katalog wyrobów medycznych firmy Carl Wendschuch z Drezna, wyd. 1910 r. rys. 565 - rękawice anty-masturbacyjne rys. 570 i 572 - pasy cnoty (damski i męski) [attachment=387]
Brak podglądu
US995600.pdf
Brak podglądu
US1215028.pdf
Brak podglądu
US875845.pdf
Brak podglądu
US826377.pdf
Brak podglądu
US1865280.pdf
Brak podglądu
US1136396.pdf
Brak podglądu
US742814.pdf
Brak podglądu
US745264.pdf
Haupt-Katalog, Ausgabe 1910.jpg
pasek94 napisał 7 miesięcy temu
Bardzo ciekawy artykuł i świetna inicjatywa! :D
Katalogi francuskich zakładów ortopedycznych - przełom XIX i XX w. [attachment=388][attachment=389][attachment=390][attachment=391][attachment=392] [hr] Kolejny francuski katalog, z elaboratem o szkodliwości onanizmu. [attachment=393] [hr] Katalog anglojęzyczny (amerykański, angielski?) [attachment=394]
Drapier 1911.jpg
Claverie XIX.jpg
Mathieu.jpg
Richardse 1900.gif
Rainal.gif
unnamed.jpg
asdfgh.jpg
Heh, dopiero teraz dostrzegłem, że 2 katalogi oferowały prócz pasów cnoty jeszcze inne ciekawe sprzęty anty-masturbacyjne: MATHIEU - "Rękawice z metalowej siatki" DRAPIER - "Rękawice przeciwko onanizmowi u dzieci, z twardego białego włosia, trykotowe, wyściełane wewnątrz, ze sznurówkami zaciskającymi je na nadgarstkach" (nie wiem czy dobrze przetłumaczyłem, bo nie znam francuskiego poza kilkoma słowami i posługiwałem się translatorem).
Pozostając we Francji. Napisać o walce z masturbacją w XIX w, a pominąć twórczość doktora Guillaume'a Jalade-Lafond'a, to tak, jakby w ogóle nie napisać. Lekarz ten jest bowiem autorem wiekopomnego dzieła "Considérations sur les hernies abdominales, sur les bandages herniaires rénixigrades, et sur de nouveaux moyens de s'opposer a l'onanisme" ("Rozważania o przepuklinach brzusznych, pasach przepuklinowych i nowych środkach przeciwdziałania onanizmowi"), wydanego w Paryżu w 1822 r. Książka ta zawiera dwa doskonale zilustrowane "gorsety przeciwko onanizmowi", jak je nazywa autor. Poniżej model damski wraz z oryginalnym opisem: [attachment=399][attachment=400][attachment=401] Zwracam uwagę, że ubiór dziewczyny na rycinie stanowi jedną całość. Z pewnością, konstrukcja taka do szczególnie praktycznych nie należała, dlatego podejrzewam, że nie doczekała się realizacji w praktyce (a jeśli została zrealizowana, to niestety nie dotrwał do naszych czasów jej egzemplarz). Pomimo tego, powyższe ryciny są - jak na mój gust - najciekawszym dziewiętnastowiecznym wyobrażeniem graficznym pasa cnoty dla kobiet (choć powinno się to chyba raczej nazwać "kombinezonem cnoty" ;) ).
JL dziewczyna 2.jpg
JL tarcza.jpg
JL opis.jpg
Poprawione opisy do poprzedniego posta (pominąłem tam fragment opisu "tarczy" gorsetu). Opis gorsetu jako całości: [attachment=402] Opis tarczy: [attachment=403]
JL opis gorsetu.jpg
JL opis tarczy.jpg
Jalade-Lafond'a ciąg dalszy. Gorset dla mężczyzn: [attachment=406][attachment=405] [attachment=407] Numeracja plansz nie zgadza się między rycinami a opisem, bo opis pobrałem z wcześniejszego opracowania doktora Lafond'a pt. "Rozważania o budowie gorsetów i pasów przeciwko zgubnemu nawykowi onanizmu" ("Considérations sur la confection de corsets et de ceintures propres à s'opposer à la pernicieuse habitude de l'onanisme") z 1819 r., które jest krótkie i łatwo dostępne w całości w internecie: https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/bpt6k5832428t
JL m1.jpg
JL m2.jpg
JL m opis.jpg
Przechodząc od teorii do praktyki. Poniżej zdjęcia zachowanych do naszych czasów pasów cnoty z XIX w. oraz ich elementów. [attachment=410][attachment=411][attachment=412][attachment=413] [hr] [attachment=414][attachment=415][attachment=416][attachment=417][attachment=418] [hr] Mój ulubiony model - połączenie pasa cnoty i gorsetu, prawdopodobnie inspirowane opracowaniami dr Jalade-Lafonde'a. Wyprodukowany w Paryżu w latach 90-tych XIX w.  [attachment=419][attachment=420][attachment=421][attachment=422][attachment=423] [hr] Trochę odbiegając od tematyki pasów cnoty, ale pozostając w obszarze zachowania abstynencji seksualnej. Poniżej link do ciekawego artykułu o praktykowanej w świecie zachodu do początków XX w. infibulacji, tj. kolczykowaniu narządów płciowych w celu uniemożliwienia współżycia i masturbacji.  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1749809/pdf/bullnyacadmed00224-0080.pdf
2012-04-28_001205.jpg
3103532-4432273.jpg
3103532-4432271.jpg
GYtrD.jpg
chastity2_2.jpg
antizy3.jpg
Sotherbys.jpg
m.s._rau_antiques_c_12264798835911.jpg
m.s._rau_antiques_silver_continental_chastity_devices_122642.jpg
musex chastity.jpg
DSCN0286.JPG
mosex_AntiOnanismDevice.jpg
573268532_bf752e5e2c_o.jpg
5167379316_7cfbc235ba_b.jpg
Choć do naszych czasów przetrwały egzemplarze autentycznych pasów cnoty z XIX i XX w., brak jest w zasadzie świadectw osób je noszących. Sytuacja taka po części wydaje się zrozumiała, bowiem kwestia ta była z pewnością dla większości z nich bardzo intymna, zwłaszcza w sytuacji, gdy używanie pasa nie było ich własnym wyborem. Z pewnością niewiele z nich dożyło też czasów współczesnych, gdy możliwość anonimowego prezentowania w Internecie swoich doświadczeń jest dostępna niemal dla każdego. Dlatego na wagę złota są wszelkie relacje osób, które w minionych czasach nosiły pasy cnoty. Jeżeli znacie takie materiały, to bardzo proszę o namiary na nie.  Pomimo 15 letniego zgłębiania tematu, jest mi znany zaledwie jeden taki opis, dotyczący przypadku z lat 50-tych XX wieku na amerykańskim Południu. Jego autentyczność jest jednak dyskusyjna. Za prawdziwością tej historii przemawia jej ogromna szczegółowość oraz dobre osadzenie w realiach. Na niekorzyść świadczy zaś źródło pochodzenia (BDSM Library), choć absolutnie nie jest to typowe opowiadanie erotyczne. Poniżej wklejam link. Z góry uprzedzam, historia jest długa (około 20 stron) i kontrowersyjna, bo dotyczy dziecka.  https://www.bdsmlibrary.com/stories/wholestory.php?storyid=3302
bdsmboy napisał 7 miesięcy temu
Podobają mi się Twoje posty w tym temacie. Ten 20 stronicowy tekst z pewnością w domu przejrze :) Dzieki !!
Już dziś zarejestruj konto i dołącz do największej społeczności chastity w Polsce.
Zarejestruj konto
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone
Zamkniety.pl © 2021