Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana layoutu forum
Hej,

Od dzisiaj jest dostępny nowy layout naszego forum który wkrótce zastąpi obecny szablon. Przełączenie dla wszystkich nastąpi z końcem marca a dla niecierpliwych i chcących korzystać z niego już dzisiaj pozostawiam instrukcję jak dokonać zmiany Smile

- Otwieramy https://zamkniety.pl/usercp.php?action=options
- Na samym dole po lewej stronie jest sekcja "Inne opcje"
- Z listy "Styl forum" wybieramy opcję "Zamkniety.pl"
- Klikamy "Aktualizuj opcje"

...i już Smile
[Obrazek: lockedlion]
Odpowiedz
(2020-03-06, 10:21)LockedLion napisał(a): Hej,

Od dzisiaj jest dostępny nowy layout naszego forum który wkrótce zastąpi obecny szablon. Przełączenie dla wszystkich nastąpi z końcem marca a dla niecierpliwych i chcących korzystać z niego już dzisiaj pozostawiam instrukcję jak dokonać zmiany Smile

- Otwieramy https://zamkniety.pl/usercp.php?action=options
- Na samym dole po lewej stronie jest sekcja "Inne opcje"
- Z listy "Styl forum" wybieramy opcję "Zamkniety.pl"
- Klikamy "Aktualizuj opcje"

...i już Smile

Przejrzystość tego nowego stylu na komputerze jest dużo mniejsza niż obecnego. Natomiast sprawdzi się na urządzeniach mobilnych. Nie może zostać do wyboru jedno albo drugie?
Odpowiedz
Jasne że może zostać. Co proponujesz poprawić w nowym aby był bardziej użyteczny?
Odpowiedz
Stary lepszy pozdrawiam
Odpowiedz
Przełączyłem na nowy wygląd i muszę zgodzić się z poprzednikami - stary wygląd jest bardziej czytelny, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
[Obrazek: michelik]
Odpowiedz
Ok dzięki za Wasze opinie - nie ma problemu, w takim razie akcja zmiany layoutu na ten moment zostaje wstrzymana aż najdzie mnie wena Smile
Odpowiedz
(2020-03-06, 11:12)LockedLion napisał(a): Jasne że może zostać. Co proponujesz poprawić w nowym aby był bardziej użyteczny?

Myślę, że dodanie marginesów od krawędzi ekranu powinno znacznie poprawić czytelność na ekranach laptopa/PC.
Dla urządzeń mobilnych tego bym nie zmieniał.

Jeśli sprawa nie jest pilna, do końca tygodnia usiądę i zerknę co by poprawiło wg mnie UX nowego tematu.
Odpowiedz
Nic pilnego - ale defaultowy layout trąci trochę historią i stąd pomysł na tuning Smile Ale dzięki @mj.ro za chęć pomocy - jak będziesz miał kiedyś chwilę żeby coś podpowiedzieć to chętnie przygarnę dobre rady od fachowca Smile
Odpowiedz