Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Założenia projektu ChastityClick
Lightbulb 
Cześć Forumowicze, Zamknięci i Zamykające Smile

W trudach powstaje dla nas wszystkich webowa aplikacja ChastityClick która ma być rejestratorem czasu zamknięcia ale również narzędziem do zdalnej weryfikacji stanu klatki. Chciałbym Wam przybliżyć w kilku zdaniach na czym będzie polegało działanie tego rozwiązania oraz zachęcić do udzielania się w temacie, dzielenia uwagami oraz pomysłami. Wstępne założenia projektu to:

- wersja co najmniej dwujęzyczna polski i angielski
- weryfikacja poprzez upload zdjęcia z kodem QR generowanym przez użytkownika/keyholdera
- trzy możliwości weryfikacji:
 -- samodzielna - sprawdzany jest kod QR na wrzuconym zdjęciu
 -- keyholder - oprócz sprawdzenia kodu wymagane jest potwierdzenie KH 
 -- publiczna - wymagane zawiedzenie zdjęcia przez min 3 użytkowników aplikacji
- zdjęcie weryfikacyjne można uploadować do 24h ale nie wcześniej niż 22h i nie później niż 26h
- weryfikacja pomiędzy 22-26h = użytkownik otrzymuje badge zielony z informacją o tym że jest zamknięty
- weryfikacja pomiędzy 26-48h = użytkownik dostaje badge żółty jako karniak za spóźnienie
- brak weryfikacji > 48h = badge czerwony i zmiana statusu na niezweryfikowany
- apka generuje automatycznie badge który można umieścić w stopce np na naszym forum  Smile
- każdy użytkownik ma swoją stronę profilową na której będą informacje o jego postępach, aktualnym stanie zamknięcia

To tak z grubsza. Jak mówi powiedzenie "lepsze jest wrogiem dobrego" i nie ma to jak samemu robić taki projekt - przez to tworzy się niekończąca lista pomysłów koncepcji które tylko rozciągają jego uruchomienie w czasie. Dlatego w tym miejscu będę chciał poprosić Was o pomoc. Nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o pomysły - jest to rozwiązanie pisane od zera więc wszystko da się zrobić Smile

Przydał by się na start jakiś mały zespół testerów którzy wytrwale będą sprawdzać wszystkie funkcjonalności i zgłaszać co jest do zmiany/poprawy/wyrzucenia/dorobienia itd. Nie mogę Wam obiecać że wersja finalna powstanie szybko bo robię to po godzinach a i z tym czasem bywa czasem krucho. Myślę że Wasza pomoc będzie dla mnie dobrą motywacją do działania. Pomożecie? Big Grin
[Obrazek: lockedlion]
Odpowiedz