Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A275 i A278

Obecnie zamiennie używam A275 i A278 z ringiem 50mm. Zamówione oba na Aliexpress Smile Przyszły w komplecie z dodatkowymi kolcami mocowanymi pomiędzy obręczą a klatką - teoretycznie powinny stanowić dodatkowe zabezpieczenie i bodziec a w praktyce same podrażnienia i skaleczenia skóry. Oba pasy rozmiarowo są takie same różni je tylko środkowa część klatki. 

A275
+ Metalowy i łatwy do utrzymania higieny
+ Lepsza wentylacja skóry
- Skóra potrafi się "przyciąć" w szparach pomiędzy obręczami co powoduje efekt ciągłego szczypania a niekiedy podrażnia skórę

A278
+ Metalowy i łatwy do utrzymania higieny
+ Brak szczypania po skórze
- Gorsza wentylacja co latem może powodować konieczność częstszego zdejmowania do mycia

Poziom bezpieczeństwa który nie pozwalał by się "wyślizgnąć" (mniej lub bardziej przypadkowo) z uwięzi ocenił bym na 7/10 zakładając że zastosujemy dodatkowo rurkę wkładaną do cewki, bez tego 5/10.
Odpowiedz
Podpisuję się pod A275, dla mnie klatka niemal idealna, tygodniowe ciągłe noszenie nie sprawia problemów. Co do cewki to nie miałem odwagi nawet próbować.
Czy przypadkiem zamki nie psują się z czasem? Tak się zastanawiam co zrobić, jeśli np. pewnego dnia nie da się otworzyć?
Odpowiedz
Intryguje mnie też ta rurka do cewki. Czy to nie powoduje jakiegoś dyskomfortu?
Odpowiedz
Dobre pytanie Idea
Dyskomfort jest odczuwalny przez pierwszą godzinę, kwestia przyzwyczajenia. Za to jest znacząca różnica pomiędzy sztywnymi (metalowymi) a elastycznymi rurkami. Elastyczne pozwalają na trochę większą wygodę pod warunkiem prawidłowego dobrania długości - osobiście polecałbym nie wiele dłuższy niż cały pas razem z obręczą, powinien być większy maksymalnie o centymetr. Metalowe mogą powodować dyskomfort i nieprzyjemne uczucie ciągłego podrażnienia wewnątrz, szczególnie w trakcie chodzenia. Jakiego byś nie użył to istotne jest dobre nawilżenie i nie wpychanie na siłę, wszystko z wyczuciem. Jeżeli nie masz doświadczenia w takich zabawach to lepiej na początek bez klatki spróbować włożyć rurkę i "przymierzyć się" do nowego akcesorium Wink

Na początek na kilka godzin, póżniej 1-2 dni Smile
Odpowiedz

Skocz do: