Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A275 i A278
#1
       

Obecnie zamiennie używam A275 i A278 z ringiem 50mm. Zamówione oba na Aliexpress Smile Przyszły w komplecie z dodatkowymi kolcami mocowanymi pomiędzy obręczą a klatką - teoretycznie powinny stanowić dodatkowe zabezpieczenie i bodziec a w praktyce same podrażnienia i skaleczenia skóry. Oba pasy rozmiarowo są takie same różni je tylko środkowa część klatki. 

A275
+ Metalowy i łatwy do utrzymania higieny
+ Lepsza wentylacja skóry
- Skóra potrafi się "przyciąć" w szparach pomiędzy obręczami co powoduje efekt ciągłego szczypania a niekiedy podrażnia skórę

A278
+ Metalowy i łatwy do utrzymania higieny
+ Brak szczypania po skórze
- Gorsza wentylacja co latem może powodować konieczność częstszego zdejmowania do mycia

Poziom bezpieczeństwa który nie pozwalał by się "wyślizgnąć" (mniej lub bardziej przypadkowo) z uwięzi ocenił bym na 7/10 zakładając że zastosujemy dodatkowo rurkę wkładaną do cewki, bez tego 5/10.
Odpowiedz
#2
Podpisuję się pod A275, dla mnie klatka niemal idealna, tygodniowe ciągłe noszenie nie sprawia problemów. Co do cewki to nie miałem odwagi nawet próbować.
Czy przypadkiem zamki nie psują się z czasem? Tak się zastanawiam co zrobić, jeśli np. pewnego dnia nie da się otworzyć?
Odpowiedz
#3
Intryguje mnie też ta rurka do cewki. Czy to nie powoduje jakiegoś dyskomfortu?
Odpowiedz
#4
Dobre pytanie Idea
Dyskomfort jest odczuwalny przez pierwszą godzinę, kwestia przyzwyczajenia. Za to jest znacząca różnica pomiędzy sztywnymi (metalowymi) a elastycznymi rurkami. Elastyczne pozwalają na trochę większą wygodę pod warunkiem prawidłowego dobrania długości - osobiście polecałbym nie wiele dłuższy niż cały pas razem z obręczą, powinien być większy maksymalnie o centymetr. Metalowe mogą powodować dyskomfort i nieprzyjemne uczucie ciągłego podrażnienia wewnątrz, szczególnie w trakcie chodzenia. Jakiego byś nie użył to istotne jest dobre nawilżenie i nie wpychanie na siłę, wszystko z wyczuciem. Jeżeli nie masz doświadczenia w takich zabawach to lepiej na początek bez klatki spróbować włożyć rurkę i "przymierzyć się" do nowego akcesorium Wink

Na początek na kilka godzin, póżniej 1-2 dni Smile
Odpowiedz


Skocz do: